Proje Yönetimi Yazılımı

Proje Yönetimi Yazılımı

Proje Yönetimi Yazılımı; Projenin, tanımında ve planlama aşamasında, Gantt çizelgesi (Gantt chart) oluşturarak zamanı yönetiminizi kolaylaştıran ve Projede yer alacak olan kişileri Görev Atamaları ile yönetebildiğiniz bir yazılımdır.

Projenizin Kaynak ve Bütçe takibini yönetmenizi sağlar, aynı zamanda Satınalma Yönetimi ile Tedarikçilerle yapılan görüşmeleri ve alınan tekliflerin karşılaştırılması gibi detayları Proje Yönetimi Yazılımı üzerinde yönetmenizi sağlayan bir İş Takibi Yazılımıdır.

Proje ekibinin performans analizini tutar ve kimlerin hangi zaman diliminde hangi projelerde bulunduğunu Gantt çizelgesi ile takibini yapmanızı sağlar.

Yazılım Proje odaklıdır. Firma içerinde eylem gerektiren her konu bir proje olabildiği gibi satış öncesi ve satış sonrası bütün iş süreçleriniz bir proje olarak Proje Yönetimi Yazılımı içerisine tanımlanabilir..

Proje Yönetimi Yazılımı
Proje Yönetimi Yazılımı

Proje Yönetimi Yazılımları birçok amaca hizmet edebilir. Ama temel amacı veya proje yönetimi yazılımı nedir? Diye sorulduğunda, “Proje odaklı olmasıdır. Yani; Projelerinizi çatı olarak düşünebilir ve alt başlıklar halinde, sırasıyla İş Planı, Görev ve Geri Bildirimler olarak iş akışında uyarlayabilmenizi sağlayan bir yazılımdır.”

Ayrıca; Proje Yönetimi Nedir? Makalemizi de okuyabilirsiniz..

Proje Yönetimi Yazılımı Özellikleri

Proje Tanımı; Projenizin durumunu, türünü ve kategorisini belirler, ilgili projede Proje Lideri ve Proje Ekibini atayabilirsiniz. Projenin başlangıç ve bitiş tarihleri belirlenir, varsa planlanan gider ve planlanan gelirlerin tutarlarını yazarsınız.

İş Planı Yönetimi; Tanımlanan Proje altında İş Planları oluşturulur. Bu iş planları projenin ayrıntılı alt başlıklarını oluşturmamızı sağlar. İş Planı Türü ve Durumundan Projenin hangi aşamada olduğunun takibini yapabiliriz. Ve böylelikle sistemin bize Gantt çizelgesi (Gantt chart) oluşturmasını sağlayabiliriz.

Görev Yönetimi; Proje Yönetimi Yazılımı ile İş Planlarına bağlı olarak Proje Ekibindeki kişilere çeşitli görevler atamamızı sağlar, görevlerin son tarihleri belirlenir ve kişilere görevler atanır. Görevi alan kişiler bu atamalara cevap olarak durum takipleri yaparlar, görevin yüzdelik oranlarını girer ve geri bildirim olarak göreve cevap açıklamaları girerler. Tamamlanan görevler görevi atayan kişiye ve Proje Liderine geri bildirim olarak geri gider.

Ekipler; Projede yer alacak olan kişileri takip etmenizi ve yönetmenizi sağlar. Kişilerin hangi projede ne kadar süre aldığını gant çizelgesinde görmenizi sağlar.

Bütçe Yönetimi; Proje içerisinde kullanılacak olan bütçe tiplerini oluşturabilir ve bunlardan kullanılacak olan malzeme ve ekipman tanımlamasını yapabilirsiniz. Kullanılacak olan araç ve kaynakların miktar ve fiyat takibini yapabilirsiniz.

Satınalma Yönetimi; Proje de yer alan malzeme veya ekipmanların tedarik süreçlerini yönetebilirsiniz. Proje Yönetimi Yazılımı içerisinde CRM, Tedarik ağında tedarikçilerinizin kaydını tutabilirsiniz. Birden fazla tedarikçiden toplamış olduğunuz teklifleri karşılaştırabilir ve size en uygun teklifin kabul sürecini yönetebilirsiniz.

Firma Yönetimi; Firmalarınızın Tiplerini tanımlayabilir, Müşteri veya Tedarikçi ayrımı ile yönetimini sağlayabilirsiniz.
Müşteri İlişkileri Yönetimi; ile müşterilerinizin Ünvan , Yetkili, Kontak, Kategori, Durum, Firma Tipi, Sektör, Kaynak vb. bilgilerini tutabilir ve onları iletişim bilgilerini, banka bilgilerini ve finansal bilgilerini kayıt altına alabilirsiniz.

Aktivite Yönetimi; Proje Yönetimi Yazılımı Müşterileriniz veya Tedarikçilerinizle yapmış olduğunuz görüşmeleri kayıt altına almanızı sağlar, geçmişte yapılan tüm görüşme ayrıntıları size gelecekte ne yapılması gerektiğine ışık tutacaktır. Gelecek için yapılacak görüşmelerinizi kendinize hatırlatma olarak tanımlayabilir ve zamanı geldiğinde program bunu size hatırlatmasını sağlayabilecektir.

Proje Yönetimi ve İş Takibi Yazılımında BIONASOFT

Bionasoft, geliştirdiği teknolojik çözümlerle sektör bağımsız firmaları geleceğe taşımaktadır.

Bionasoft olarak bizler Proje Yönetimi ve İş Takibi Yazılımımızla sektörde ihtiyaçlara çözüm sağlamaktayız, geliştirdiğimiz Yazılım Çözümü ile “Firmada eylem gerektiren her konu bir projedir!” diyerek sizlere hizmet vermekteyiz.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilir veya demo talebinde bulunabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş