proje yönetimi nedir?

PROJE YÖNETİMİ NEDİR?

Proje Yönetimi Nedir?

Proje Yönetimi Nedir? Yapılan inceleme sonrası Proje Yönetimi, Projeyi genel hatlarıyla tanımlarsınız. Projenin kapsamını belirler, genel hatlarıyla yapısını oluşturur, adım adım ayrıntılara girmeye başlanır. Projede kimlerin görev alacağını belirler, proje yönetimi aşamasında çalışma arkadaşlarını belirler, ekibinizi oluşturursunuz.

Proje Yönetimi Nedir? Proje yönetimi ile projeye ne zaman başlayacağını belirler, hedef bir bitiş takvimi tanımlarsınız. Proje planlama süreçlerini hazırlarken, proje yönetimi adımlarını, proje planlama süreçlerini ve aşamalarını iş takibini tanımlarsınız. Hangi aşamada kimin görev alacağını belirlersiniz.

Proje planlama süreçlerini ve İş takibi planlanmasını oluştururken, tüm adımların ayrı ayrı başlangıç ve bitiş takvimlerini belirleyebilirsiniz. Görev paylaşımını netleştirdikten sonra görev atamalarını yapabilirsiniz.

Proje Planlama Süreçleri Ve İş Takibi Nasıl Yapılır?

Projenin en önemli ayağı olan Proje planlama süreçlerini, iş süreçlerini ve eylem planını belirledikten sonra diğer önemli ayağı olan bütçesini hazırlarsınız. Projede kullanılacak ekipman ve malzemeleri listeler, adam/gün/saat hesaplamalarını dahil tüm giderleri maliyetlendirirsiniz. Elinizde olmayan eksik malzemeler için satınalma talepleri oluşturabilirsiniz. Teklifler toplar ve tek bir tabloda karşılaştırma yaparak en uygun fiyatlı olan malzemeyi alırsınız. Proje Yönetimi Nedir? ve İş Süreçleri ile ilişkisini burada başlatmış olursunuz.

Proje yönetimi ile ilgili alanlarda görev alan kişiler, Proje planlama süreçlerinin her aşamasını; tüm iş süreçlerini yaptıkları her işi, gün ve gün, saat ve dakikasına kadar ayrıntılı bir biçimde yazmaktadır. Geri bildirimle rapor eder. Proje Yönetiminin tüm iş süreçleri ile ilgili resim, video ve dokümanları paylaşır, böylece yöneticilerde projenin her bir detayına hâkim olursunuz. Böylelikle Proje Planlama Süreçlerini tamamlamış olursunuz.

Proje Yönetimi Nedir?

İş Takibi Yönetimi Nasıl Yapılır?

İş Takibi Yönetiminde; Proje Yönetimi Nedir? diye öncelikli olarak sormamız gerekmektedir. Projeyi yönetirken; dışardan destek almanız gereken durumlarda, görev vereceğiniz Taşeron, Tedarikçi ve İş ortaklarının belirleyebilirsiniz. Firmalarla ilgili her ayrıntıyı kaydedebilirsiniz. Proje yönetiminin iş süreçleri takibinde hangi aşamasında kime hangi görevi vereceğinize karar verdikten sonra; görev ataması yaparsınız. Onlar geri bildirimlerle proje yönetimi ile ilgili yaptıkları iş süreçlerini, proje planlama süreçlerini, her çalışmayı, her aşamayı sisteme rapor edebilirsiniz. Sizde gönül rahatlığı ile takip edersiniz. İş Takibi Yönetimi süreci adı verilen bu aşamada raporları firmanız için en verimli şekilde almış olursunuz.

Almak istediğiniz Proje yönetimi ile ilgili potansiyel Müşteri adayıyla kurduğunuz tüm iletişim süreçlerini kayıt altına alabilirsiniz. Potansiyel müşteriniz ile ilgili tüm iletişim bilgilerini tutarsınız. Müşteri ile ekibinizin yaptığı her bir görüşmeyi, ekibiniz titizlikle kayıt altına alır. Sizde her aşamayı izlersiniz, verilen teklifi, görüşme süreçlerini takip edersiniz. İşi aldıktan sonra projenin iş planını tüm iş süreçlerini, her aşamasını müşterinizle paylaşabilir, raporlayabilirsiniz.

Proje Yönetimi ve İş Takibi Yazılımı ile ekibinizin performansını doğru takip edebilirsiniz. Proje Yönetimi Nedir? dediğimizde bunu bir yazılım çözümü ile birleştirmek en doğrusu olacaktır. Çalışanlarınızın hangi projede, görevde olduklarının anlık izleyebilirsiniz. Yeni gelen projelerde, proje planlama süreçlerini oluştururken ekibinizin çalışma durumunu belirleyebilirsiniz. Ne kadar zaman sonra boşa çıkabileceklerini görür ve ona göre görev planı yaparsınız.

Proje Yönetimi ile ilgili Proje Yönetimi Yazılımı arayışınız da bulunuyorsa detaylarına ulaşmak isterseniz Proje Yönetimi ve İş Takibinde Yazılım Kullanmanın Avantajları Nelerdir? sayfamız ilginizi çekecektir.

Bionasoft Proje Yönetimi ve İş Takibi Yazılımı ile Projenin yönetiminin tüm süreçlerini izleyebilirsiniz. Gelişmelerden ve olası aksaklıklardan kaynaklanan beklemelerden anında haberdar olur, müdahale ederek projenin verimliliğinizi ve performansını artırırsınız. BIONASOFT TEKNOLOJİK ÇÖZÜMLER için ayrıntılı bilgiyi Hakkımızda sayfasında ulaşabilirsiniz.

Proje Yönetimi ve İş Takibi Yazılımı demosu için demo talebinde bulunabilirsiniz.. Demo Talep Formu.

Sosyal Medyada Paylaş