E-Ticaret

E-Ticaret Siteleri

E-Ticaret ile Gücünüzü Keşfedin,
BIONASOFT İle Rakiplerinizin Ötesine Geçin!

Sanal Mağazanızı Zirveye Taşıyın ve E-Ticarette Yenilikçi Adımlar Atın, Müşterilerinizle Bağınızı Güçlendirin! Kolay ve Etkili Çözümler!

E-TİCARET PAKETLERİ

TEK PAKET PRO PAKET

Ayrıntılı bilgi ve Fiyat Teklifi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BIONASOFT İle E-TİCARET

E-Ticaretinizi Akıllıca Yönetin, Kazancınızı Artırın!

E-ticaret, ürün veya hizmetlerin elektronik ortamda alınıp satılmasına verilen isimdir. Sanal ortamda gerçekleştirilebilen tüm işlemleri kapsamaktadır. Giyim, aksesuar, elektronik gibi fiziksel ürünlerin yanında rezervasyon, danışmanlık, eğitim gibi hizmet satışları da oldukça yaygındır. Günümüzde satış öncesi, satış sırası ve satış sonrası işlemleri takip etmenin ve doğru yönetebilmenin en kolay yolu online bir satış sitesine sahip olmaktır. Dünya çapında yaklaşık 2,14 milyar insan sanal ortamdan ürün ya da hizmet satın almaktadır. Geçtiğimiz dönemde yaşadığımız COVID-19 pandemisi sebebiyle bu rakamlarda oldukça yüksek artışlar gözlenmiştir ve uzmanlar bu artışın devam edeceğini öngörmekteler.

Bir e-ticaret sitesine sahip olmak

ETicaret Sitesi size zamandan ve gereksiz maliyetlerden tasarruf sağlayacaktır. Fiziksel bir mağazaya sahip olduğunuzu ve kira, fatura gibi birçok düzenli ödeme yaptığınızı düşünelim. Sahip olduğunuz web siteniz size bu ödemeler olmadan potansiyel müşterilerinizle buluşma fırsatı sağlar. Müşteri kitlenizi, onların bulundukları konumları, yaş aralıklarını kolaylıkla tespit edebilir, doğru hedef kitlenizi keşfedip doğru satışları gerçekleştirebilirsiniz. Müşterilerinizin mağazanızı bulmaları, sizden alışveriş yapmaları, teslimat sonrasında olumlu – olumsuz geri dönüş sağlamaları sanal ortamda çok daha kolay ve hızlı olmaktadır. Bunlarla birlikte bir mesai saati yoktur, uyurken bile para kazanıyor olabilirsiniz. Çünkü hedef kitleniz size istediği saatte, istediği yerden ulaşabiliyor olacak. Küçük ve orta ölçekli işletmelerden, hepimizin aşina olduğu büyük markalara kadar birçok işletme artık tamamen e-ticaret konusuna yoğunlaşmış durumda.

Eğer siz de bu saydıklarımızla birlikte e-ticaret yapmak istiyorsanız gelin dikkat etmeniz gereken noktalara bakalım. Öncelikle bilmelisiniz ki rekabet bu piyasada çok yoğundur. Dükkanınızın çevresinde açılan birkaç mağazanın dışında artık tüm dünyayla rekabet edersiniz. Tabi ki öne çıkmanın, farkınızı ortaya koymanın çok fazla yolu var. Güçlü bir kurumsal kimlik çalışması, başarılı bir pazarlama tekniğiyle hedef kitlenizle kolaylıkla buluşabilirsiniz. Teknolojiyi çok yakından ve sık takip etmelisiniz. Kullandığınız sayfanızın, yazılımınızın, varsa uygulamalarınızın güncelliği, özgünlüğü çok önemlidir. Aynı zamanda kullanıcılar için ulaşılabilir, anlaşılır ve kolay kullanıma sahip olmalıdır. Aksi takdirde müşterileriniz sayfanızda uzun süreler geçirmeyeceklerdir.

Doğru stok kontrolü gerçekleştirmeli ve gelen siparişleri doğru zamanda temin edebilmelisiniz. Müşterileriniz ödeme yaptıkları ürün veya hizmete kusursuz bir şekilde ve oldukça hızlı sahip olmak isterler. Başarılı firmalar lojistik aşamalarına çok önem verirler. Kullanıcılarının ürünlerinin siparişini verdikleri andan teslim aldıkları ana kadar her aşamasını titizlikle takip ederler. Sizin de en yoğun dönemleriniz de dahil siparişlerinizi temin edebiliyor ve hızla ulaştırıyor olmanız gerekmektedir.

E-ticaret sitesi kurmak için gerekenler

gözünüzü korkutmasın. Birazdan sayacağımız hususlara dikkat ederseniz başarılı bir e-ticaret sitesine sahip olabilirsiniz. Öncelikli olarak hangi sektörde çalışacağınıza karar vermelisiniz. Daha önce de söylediğimiz gibi ürün veya hizmet sektörü fark etmeksizin pek çok alanda satış yapabilirsiniz. Tabi bizim önerimiz piyasada çok sık ve kolay bulunamayan ama talebin de yoğun olduğu ürünlere veya hizmetlere yönelmeniz olur. Böylelikle işletmeniz sürece 5-0 öne başlamış olur. Daha sonra sizi ve yaptığınız işi en iyi yansıtan isminizi seçmeniz, onunla bağdaşan logonuzu ve hepsini temsilen kurumsal kimlik çalışmanızı yapmanız gerekmektedir. İsminizin ve logonuzun akılda kalıcı olması önemli bir husustur.

Müşterilerinizin sizden alışveriş yaptıktan sonra memnuniyetini çevresine aktarması ve dilden dile yayılabilmeniz için bu çok önemli bir adımdır. Kolay kullanım sağlayabilecek bir ara yüzle birlikte sitenizi açmalısınız. Görselliğe oldukça zaman ayırmalı ve özenli olmalısınız. Unutmayın ki web siteniz sizin ürünlerinizi sergilediğiniz dijital vitrininizdir. Bu kısım gözünüzü biraz korkutuyor olabilir fakat korkmayın günümüz teknolojisinde artık üst düzeylerde yazılım bilgisine ihtiyaç duyulmadan çok pratik şekillerde de bir site kurmak mümkün. Artık bir e-ticaret size kurmak için gerekenleri biliyorsunuz. Öyleyse harekete geçmek için tam zamanı.

TALEPFORMU
DEMO VE SUNUM
TALEP EDİN!

DİJİTAL DÖNÜŞÜM YOLCULUĞUNUZU HIZLANDIRIN.

FİRMANIZDAKİ TÜM İŞLERİ TEK BİR EKRANDAN TAKİP EDEBİLİR VE YÖNETEBİLİRSİNİZ..